17 листопада 2016 року у Великому конференц-залі Національної академії наук України розпочалася перша міжнародна конференція, присвячена ризик-орієнтованій системі контролю за безпечністю молока і молочних продуктів. Організатор конференції – швейцарсько-український проект з безпечності молока за підтримки Швейцарського бюро співробітництва в Україні та Держпродспоживслужби.
Головною метою конференції є підвищення обізнаності зацікавлених сторін, які залучені до молочної галузі, щодо основних елементів системи офіційного контролю за безпечністю молочних продуктів на основі оцінки ризиків і важливості використання найкращих практик для виробництва безпечного молока. Водночас конференція стане платформою для обміну знаннями та інформацією про різні аспекти молочного сектору.
Два дні конференції розділені на сесії. Під час кожної сесії запрошені спікери презентуватимуть такі теми:
1.проблеми розвитку молочного бізнесу в Україні та на міжнародному рівні;
2.виробництво молока та молочних продуктів в Україні, небезпечні фактори й ризики для споживачів;
3.виробництво органічного молока в Україні;
4.вимоги нового харчового законодавства України;
5.ризик-орієнтоване інспектування як складова частина державного контролю за безпечністю харчових продуктів;
6.найкращі практики під час виробництва й переробки молока.
Загальна мета проекту з безпечності молока полягає у підтримці створення та впровадження в Україні сучасної системи контролю за безпечністю харчових продуктів на основі оцінки ризиків у молочному ланцюгу додаткової вартості в Україні.
Діяльність проекту спрямована, з одного боку, на надання технічної допомоги Державній службі України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, щоб розробити і ввести в дію сучасну систему інспектування безпечності харчових продуктів на основі оцінки ризиків у молочному ланцюгу додаткової вартості, а з іншого боку, на надання допомоги молокопереробному виробництву у запровадженні консультативної програми для поліпшення виробництва безпечного та високоякісного молока на рівні первинного виробництва. Проект також визначить нагальні потреби у обладнанні, щоб підтримати впровадження системи інспектування безпечності харчування та надати обмежену кількість обладнання, виходячи з оцінки потреб.
|