Станислав Власенко
Главная | | Регистрация | Вход
Понедельник
29.04.2024
11:23
Приветствую Вас Гость | RSS
Главная » 2020 » Май » 2 » ВІКТОРІАНСЬКИЙ ПІД'ЇЗД НА ТРОЄЩИНІ, КИЇВ
22:11
ВІКТОРІАНСЬКИЙ ПІД'ЇЗД НА ТРОЄЩИНІ, КИЇВ

У вас, коли-небудь, виникала необхідність вбивати слово "Троєщина" в гугл-пошук? Якщо ні, то й не раджу цього робити. Проте, якщо все ж доводилось, то, мабуть, помічали, як саркастична пошукова стрічка рясно зрошує уяву негативними мета-текстами: "Троєщина кримінальна", "Троєщина увійшла в список найнебезпечніших районів світу", "Троєщина – рай для малолітніх злочинців"...

Ніби сама пошукова система насторожує ні в якому разі не рухати в бік найбільшого торгового павільйону столиці, аби уникнути примусового знайомства з його кримінальною складовою. Важко повірити, але відомий спальний район Лівого берега приховує надзвичайні архітектурні здобутки. І не аби-де, а у звичайнісіньких брежневках! Придивіться уважніше, можливо, ви мешканець витвору мистецтва.

Вже 15 років, закоханий в історію мешканець столиці створює незвичайну красу. В нього немає особистої майстерні та його роботи не виставляються в арт-галереях. Стіни уздовж сходів - його мистецький простір, а сусіди на поверсі - віддані пошановувачі творчої ініціативи майстра.

Володимир Чайка перетворив три сходові майданчики своєї 9-поверхівки у справжній музей. Стіни, прикрашені чудовою ліпниною з «позолотою» і портретами середньовічних дам у пишних сукнях, дзеркало в ліфті у коштовному обрамленні та «сміттєва колона» з могутніми атлантами та ангелами попід стелею. Тепер три поверхи будинку більше нагадують Лувр або Ермітаж, але аж ніяк не багатоповерхівку найкримінальнішого району міста.
 
Облаштуванням свого мистецького оазису, Володимир займається самостійно. Ретельно відливає, клеїть і фарбує кожну деталь, виключно вручну. "Відтоді, як почав цим займатись, став байдужим до всіх проблем. Я коли цим займаюся, забуваю про все на світі. Мені це приносить задоволення. Сусіди в захваті, до будинку почали навідуватися люди і з захопленням обговорювати побачене. І я намагаюся радувати їх знову і знову. До речі, в квартирі я подібного ремонту не робив, там все звичайне", – говорить Володимир Чайка. Звісно ж, робить це Володимир за власні кошти. Фінансово допомагають син та сусіди. «Моєї пенсії для цього б не вистачило (сміється). Декоративні фарби та гіпс нині подорожчали в три рази. Хочу закінчити все розпочате з 6 по 8 поверх, а там будемо думати, що робити далі». - наголошує майстер.

В панельних будинках Троєщини проживає багато талановитих митців, але, коли найближчому оточенню незрозуміле їхнє бачення, легше постійного опору може бути тільки можливість піти туди, де творчі потуги будуть сприйняті як належне.

Розповідати про: «Казковий під'їзд — колишню пам'ятку мистецтва у місті Київ». - як про це говорить тематична стаття з Вікіпедії; про психоделічну картину із яскраво розмальованих елементів дзеркал, іграшок, скульптур, у якій поєднуються релігія, світогляд автора та мільйони інших ідей; про те, скільки часу столичній художниці Тетяні Піці довелося витратити на створення не офіційної туристичної пам'ятки зі звичайного під'їзду, я не буду. Сенсу говорити про те, чого не існує вже майже рік?

Відразу після переїзду авторки, почалася нагальна судова тяганина. Мешканці будинку були незадоволені популярністю свого під'їзду та давно хотіли повернути йому первісний вигляд. Коли всі необхідні повноваження було зібрано, розпочали демонтажні роботи. «Декор зняли зі стін парадного, склали в будівельні мішки і винесли на вулицю». - стверджують мешканці сусідніх будинків. На даний момент, стіни легендарного під'їзду прикрашають не чудернацькі істоти веселкового забарвлення, а бліда штукатурка.

Подейкують, що робота майстрині й ажіотаж навколо неї, були не до смаку не лише мешканцям сусідніх квартир. Місцева молодь та підлітки, частенько заходили попити пива в живописній атмосфері казки, а заразом, і розтрощити декілька фігур. Вандалізм – поширене явище, особливо, коли тобі 16 і прагнення до самоствердження, стрімкою хвилею, руйнує всі заборони. Медичний факт: якщо не втамувати це прагнення ще в пубертатний період, то у свідомому віці, може забажатися руйнувати мистецькі пам’ятки на законних засадах.
 
Як дістатися!?
Знайти цю казку можнана 13 поверсі будинку за адресою ул. Радунська, 26.

 

| Теги: троещина, Роспись, искусство, подъезд, киев | Рейтинг: 0.0/0
Форма входа
RSS

Подписка на новости от Станислава Власенко по Email

Поиск
Календарь
«  Май 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архив записей
Друзья сайта
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz
  • Статистика

    Онлайн всего: 6
    Гостей: 6
    Пользователей: 0